Darbuotojų vertinimas

Kiekvienos įmonės, nepriklausomai nuo jos dydžio ir veiklos krypties, pagrindą sudaro joje dirbantys žmonės. Būtent darbuotojai kuria įmonės pridėtinę vertę, nes įmonė gali įsigyti brangius ir našius įrenginius, tačiau juos, greičiausiai, vis tiek turės valdyti žmonės. Todėl vienas iš svarbiausių įmonės tikslų turėtų būti išlaikyti esamus, tinkamus ir gerus darbuotojus ir pritraukti į įmonė naujus specialistus, kai tokių reikia.

Moksliniais tyrimais įrodyta, kad kandidato asmeninių savybių, interesų bei poreikių atitikimas siūlomam darbui sumažina darbuotojų kaitą įmonėje 50 proc. ir daugiau. Šiuos kintamuosius gana sudėtinga įvertinti vien peržvelgus žmogaus atsiųstą CV, tačiau uždavinį palengvins „Contactus“ personalo valdymo specialistai. Jie padės ne tik visapusiškai įvertinti būsimą kandidatą, teisingai pasirinkti trūkstamą personalo grandį, bet ir racionaliau paskirstyti esamus darbuotojus.

Kaip atliekamas personalo vertinimas?

Atliekant personalo vertinimą, vadovaujamės daugeliu kriterijų, taikome pažangius ir patikrintus ProfileXT, Customer Servise Profile, CheckPoint 360 įrankius, taip pat mūsų sudarytus darbuotojų pasitenkinimo įmone ir darbu klausimynus. Šie darbuotojų vertinimo kriterijai ir priemonės pasižymi aukštos kokybės kontroliniais klausimais, sumažinančiais melo tikimybę, todėl leidžia objektyviai įvertinti ir patarti, kurie darbuotojai Jums bus tinkamiausi, kaip kryptingai juos ugdyti ir neiššvaistyti pinigų skubotai pasirinktiems darbuotojų/vadovų mokymams.

Kaip nustatyti, ar Jums reikalingas esamų darbuotojų vertinimas?

Esamų darbuotojų vertinimas – vienas svarbiausių įmonės augimo veiksnių, naudingas abejoms pusėms. Jis leidžia nustatyti, kokius darbus atlikdami darbuotojai jaučiasi geriausiai, o kur galima patobulėti, taip pat, kokia motyvavimo sistema pakeltų našumą, paspartintų augimą ir taip atneštų didžiausią naudą įmonei. Peržvelkite žemiau pateiktus teiginius:

▪ Personalas pastovus, nevyksta didelė kaita, tačiau nekinta ir darbo rezultatai;
▪ Planuojate savo darbuotojų karjerą bei mokymus;
▪ Norite nustatyti darbuotojų potencialą bei kompetencijų augimo kryptis;
▪ Vykdote reorganizaciją ar planuojate paaukštinti/atleisti darbuotojus;
▪ Siekiate padidinti darbuotojų motyvaciją ir efektyvumą darbe;
▪ Keliate naujus tikslus darbuotojams ir norite atlikti jų siekimo kontrolę;
▪ Neturite darbuotojų veiklos vertinimo sistemos.

Jeigu į daugiau nei 3-4 teiginius atsakėte teigiamai, išvados neabejotinos – „TAIP, vertinimas reikalingas“!

Šiuo metu vykdote/ketinate vykdyti atranką ir norite susikurti reikiamo darbuotojo „portretą“?

Pirminis kandidatų vertinimas (angl. pre-screening) susideda iš jo gyvenimo aprašymo ir motyvacinio laiško apžvalgos. Objektyvų įdarbinimo sprendimą lengviau priimti turint daugiau informacijos, todėl kandidatai kviečiami pokalbiui ir praktinėms simuliacijoms atlikti.
Pirminio kandidatų vertinimo dėka ne tik pagreitinamas įdarbinimo procesas, bet ir maksimaliai sumažinama samdos metu pasitaikančių klaidų tikimybė!

Darbuotojo ir atliekamo darbo suderinimas (angl. job match) padeda objektyviai įvertinti įmonės vidinę atmosferą, naujai samdomo darbuotojo asmeninių savybių, mąstymo būdo ir profesinių interesų derėjimą su būsimomis pareigomis.
Darbuotojo ir atliekamo darbo suderinimo vertinimo dėka nustatomos stipriosios ir tobulintinos būsimo darbuotojo savybės ir ugdymo reikmės, tuo pačiu sumažinant laiko sąnaudas, klaidų ir darbuotojų kaitos tikimybę!

Tik sudarytas konkretus pareigybės profilis, nurodantis tam tikrai pozicijai reikalingas savybes, gebėjimus ir pan. užtikrina objektyvų kandidato atitikimo įvertinimą, todėl:

Užpildykite Profile XT „Darbo analizės klausimyną“, atsiųskite jį mums ir NEMOKAMAI gausite analizuojamų pareigų ataskaitą, kurią galėsite panaudoti galutinio pareigybės profilio parengimui!

Pildyti

 

Jeigu kyla klausimų, nedelsiant susiekite su „Contactus“ specialistais, kurie suteiks daugiau informacijos apie personalo vertinimą, jo būdus bei galimybes ir padės efektyviai valdyti žmogiškuosius išteklius!