Kandidatų/darbuotojų testavimas

Kiekvienos įmonės, nepriklausomai nuo jos dydžio ir veiklos krypties, pagrindą sudaro joje dirbantys žmonės. Būtent darbuotojai kuria įmonės pridėtinę vertę, nes įmonė gali įsigyti brangius ir našius įrenginius, tačiau juos, greičiausiai, vis tiek turės valdyti žmonės. Todėl vienas iš svarbiausių įmonės tikslų turėtų būti išlaikyti esamus, tinkamus ir gerus darbuotojus ir pritraukti į įmonė naujus specialistus, kai tokių reikia.

Moksliniais tyrimais įrodyta, kad kandidato asmeninių savybių, interesų bei poreikių atitikimas siūlomam darbui sumažina darbuotojų kaitą įmonėje 50 proc. ir daugiau. Šiuos kintamuosius gana sudėtinga įvertinti vien peržvelgus žmogaus atsiųstą CV, tačiau uždavinį palengvins „Contactus“ personalo valdymo specialistai. Jie padės ne tik visapusiškai įvertinti būsimą kandidatą, teisingai pasirinkti trūkstamą personalo grandį, bet ir racionaliau paskirstyti esamus darbuotojus.

Kaip atliekamas kandidatų/darbuotojų testavimas??

Atliekant naujai samdomo ar jau turimo personalo testavimą, taikome pažangius ir patikrintus, profesionalius Bridge Personality testus. Šie testai pasižymi aukštos kokybės kontroliniais klausimais, sumažinančiais melo ar kandidato/darbuotojo noro pateikti socialiai priimtinus atsakymu tikimybę, todėl leidžia objektyviai įvertinti ir patarti, kurie darbuotojai Jums bus tinkamiausi, kaip kryptingai juos ugdyti ir neiššvaistyti pinigų skubotai priimtiems darbuotojų/vadovų samdymo ar ugdymo sprendimams.

Testai pildomi internetu.

Kiekvienam vertinamajam yra sukuriama individuali prieiga prie vertinimo sistemos.

Kandidatui ir/ar darbuotojui atlikus testą, Jums pateikiamos vertinimo ataskaitos ir suteikiama konsultacija.

Kandidatų testavimas naujo darbuotojo atrankos procese

Pirminis kandidatų vertinimas (angl. pre-screening) dažniausiai susideda iš jo gyvenimo aprašymo ir motyvacinio laiško apžvalgos bei pirmojo darbo pokalbio metu gautos informacijos. Norint sutaupyti laiką, skiriamą pradiniams pokalbiams, rekomenduojame šį darbuotojų atrankos etapą papildyti potencialių kandidatų testavimu, taip turėsite daugiau objektyvios informacijos apie kandidatą dar prieš pasikviečiant jį į darbo pokalbį. Pirminio kandidatų vertinimo dėka ne tik pagreitinamas įdarbinimo procesas, bet ir maksimaliai sumažinama samdos metu pasitaikančių klaidų tikimybė. Be to, įdarbinimo sprendimą lengviau priimti turint daugiau informacijos.

Kandidato/ darbuotojo ir atliekamo darbo suderinimas (angl. job match) suteikia daugiau išsamios informacijos apie būsimą darbuotoją, jo asmeninių savybių derėjimą su konkrečia pareigybe įmonėje. Ši informacija padeda ne tik objektyviai įvertinti kandidato asmenines savybes, bet ir leidžia prognozuoti jo galimą elgesį darbe, tai svarbi informacija tiesioginiam vadovui dirbant su žmonėmis. Ši papildoma informacija leidžia sumažinti samdos klaidų ir darbuotojų kaitos tikimybę, taupo laiką, skiriamą atrankoms, bei įmonės pinigus!

Esamo darbuotojo ir atliekamo darbo suderinimo vertinimo dėka nustatomos stipriosios ir tobulintinos kompetencijos ir ugdymo reikmės, taip gali būti kryptingai planuojama darbuotojų karjera įmonėje, taupomas laikas ir pinigai darbuotojų ugdymui.

 

Daugiau informacijos apie testus ir jų taikymą, Jums suteiks „Contactus“ specialistais