Personalo paieškos ir atrankos svarba Jūsų verslui

Personalo paieškos ir atrankos svarba Jūsų verslui

Kiekvienoje kompanijoje darbuotojų kaita ir įmonės plėtra yra natūralus ir neišvengiamas procesas. Tačiau daugelis įmonių savininkų ir vadovų negali skirti pakankamai dėmesio tinkamai personalo paieškai ir atrankai. Todėl dažnai tokia užduotis yra pavedama įmonės personalo skyriui. Tačiau, jeigu kompanija neturi atskiro personalo departamento ir  tokios užduotys pavedamos administracijos darbuotojams arba net gi, jeigu šio darbo imasi pats įmonės savininkas ar visada yra atsižvelgiama į visus esminius darbuotojų atrankos kriterijus.

Pats svarbiausias dalykas, kurį galite padaryti, siekdami užtikrinti, savo organizacijos sėkmę, atrasti ir samdyti geriausius darbuotojus. Tačiau geriausi kandidatai ne visada turi įspūdingiausias rekomendacijas ar išsilavinimą. Jie nebūtinai yra tie, kurie jums patinka labiausiai arba turi daugiausiai bendrų interesų su Jumis.

Bet jie yra tie darbuotojai, kurie visada gali atiduoti save 100 procentų ir daryti savo darbą labai gerai, ne tik dėl to, kad nori įtikti viršininkui ar išlaikyti darbą, bet todėl, kad jiems rūpi, ką jie daro ir tiki, kad jų darbas yra prasmingas. Jie yra tie, kurie vienodai efektyviai geba dirbti tiek komandoje, tiek individualiai ir visiškai savarankiškai. Trumpai tariant, tai yra tie darbuotojai, kuriais galima pasitikėti.

Štai čia iškyla klausimas, kaip turi būti atliekamos darbuotojų paieškos ir personalo atrankos, kokie procesai turi įtakos efektyvių žmonių samdymui ir kokia iš to nauda Jūsų įmonei.

Šis straipsnis paaiškina, kaip nustatyti darbuotojų atrankos gaires, remiantis Jūsų organizacijos poreikiais, tam kad atrastumėte tinkamiausią darbuotoją Jūsų įmonei.

Pirmas žingsnis, tai reikalingų darbuotojų paieška, naudojant skelbimus darbuotojų paieškos portaluose, žinoma, tai gana varginantis darbas, kuris pareikalauja ne tik daug pastangų, bet ir laiko. Tik pagalvokite apie visus įmanomus darbo skelbimų puslapius, bei tinkamų darbo pasiūlymų rašymą, o taip pat, tai gali būti ir nemaža investicija, norint kuo efektyviau paviešinti informaciją apie siūlomą darbo vietą, ypač jeigu darbuotojų paieškai turite mažai laiko ir naujo žmogaus Jums reikia kuo greičiau

Antras žingsnis potencialių darbuotojų atranka ir testavimas, šioje dalyje taip pat nemažai vargo, cv skaitymas, laiškų rašymas kandidatams, pakvietimas į pokalbį, darbo interviu organizavimas, laiko ir vietos paskyrimas bei susitikimas su kiekvienu iš kandidatų. Vieno darbuotojo atranka gali tęstis visą mėnesį, o galbūt ir dar ilgiau, jeigu vis nepavyksta surasti tinkamo žmogaus. Tačiau tik įsivaizduokite, kur dingsta visas tas laikas, kuris galėjo būti skirtas tiesioginiam darbui su Jūsų įmonės klientais ar projektais.

Jūs investuojate savo laiką ir pinigus, siekdami atrasti geriausią darbuotoją, tą kuris savo atliekamu darbu suteiks naudą kompanijai, bus efektyvus ir lojalus darbuotojas. Todėl kiekviena minutė praleista darbuotojų paieškos ir atrankos procese privalo turėti investicinę gražą ir Jūs žinoma jokiu būdu nenorite, kad pasamdytas naujokas, po kurio laiko pasirodytų netinkams arba tiesiog persigalvotų ir paliktų įmonę, tiesa?

Jeigu Jums visas šis procesas jau senai atrodo neptrauklus ir varginantis, jeigu Jūs jaučiatės nusivylę savarankiškai vykdoma darbuotojų paieška ir personalo atranka, nepamirškite, kad visada yra profesionalų, kurie gali ir nori Jums padėti.

Contactus – Kaune įsikūrusi konsultacinė įmonė, dirbanti personalo valdymo srityje atlieka  visas darbuotojų paieškos ir personalo atrankos paslaugas, mes užtikriname, kad Jūsų įmonėje dirbtų tik efektyvūs darbuotojai, tie kurie teikia naudą įmonės vertei.

Kodėl tai naudinga Jūsų įmonei?

Jūs taupote savo laiką ir lėšas, nes Jums nereikia investuoti į darbuotojų paieškos portalus, talpinti skelbimų patiems, o dar geriau Jums nereikia skambinti kiekvienam kandidatui pateikusiam savo CV, personalo paieška ir atranka atliekama už Jus.

Visą savo laiką Jūs galite skirti tiesioginiam darbui ir didinti įmonės pelningumą. Ir didžiausia nauda yra ta, kad galutiniame rezultate Jūs gaunate profesionaliai atrinktus kandidatus siūlomai pozicijai užimti.

Jūsų komentarai ir klausimai yra visuomet laukiami, mes mielai į juos atsakysime, todėl palikite savo komentarą žemiau pateiktame laukelyje, o jeigu norite susisiekti su mumis tiesiogiai parašykite mums el.paštu info@contactus.lt

Dalintis: